Pridané: 18. januára 2016 | Autor: admin

Zdravý spánok vašich detí ovplyvňuje aj kvalita matraca

Deti strávia hlavne v najnižšom veku spánkom veľké množstvo času. Väčšinu noci a dňa sú v sladkom nevedomí v náručí snov. To, či sa zobudia svieže, vyspaté a oddýchnuté záleží od veľa faktorov, ktoré si často ani neuvedomujeme. Jedným z nich je aj druh matraca. Dobré detské matrace vznikajú s dôrazom na to najlepšie pohodlie dieťaťa.

 

dieťa v postielke

 

Tvrdosť a materiál detského matraca

Áno, deti zaspia aj v kočíku alebo v autosedačke. Je to však plytký, krátkodobý spánok. Nie je dosť kvalitný na poriadny oddych. Preto predpokladať, že na matraci si netreba dať záležať je mylné. Uspávajte deti hlavne v postieľke.

Keď ide o otázku, aký matrac vybrať do detskej postieľky, odborníci sú v tomto zajedno. Detské matrace by mali byť tvrdšie. Sú hlavne bezpečné, hoci vy ako dospelí si možno pomyslíte, že takýto matrac nemôže byť pohodlný. Nezabúdajte, že dieťaťu sa formuje chrbtica, preto mu môžu rôzne mäkké nerovnosti na matraci uškodiť.

Pre istotu uprednostňuje veľa rodičov už v rannom veku dieťaťa antialergický matrac, hoci je zdravé a žiadnymi alergiami netrpí. Vhodné pre deti sú aj prírodné matrace. Najpopulárnejší je 100%- ný latex, kde je umelá zložka len minimálna (niekedy iba zanedbateľné 2%, inak je všetko prírodný latexový materiál). Latexový detský matrac výborne odpudzuje roztoče, baktérie a zabraňuje vzniku plesní. Neabsorbuje prach a má veľmi dobré ortopedické vlastnosti. Tak ochraňujete svoje dieťa nielen ak je alergické alebo chorľavé, ale má aj skvelú prevenciu proti vzniku takýchto neduhov. Tieto matrace sú navyše kvôli svojej hustote hrejivé, čo dieťatku určite doprajete. Zároveň však prírodné matrace dobre odvádzajú vlhkosť, čím sa dieťa neprehrieva a lepšie sa mu spí.

 

Aj hygiena by mala zavážiť pri detských matracoch

Hygienu zabezpečíte dobrým poťahom. Poťah na matrac by mal byť pri detských modeloch snímateľný. Tak ho jednoducho operiete a neznehodnotí sa samotný matrac, ktorý je pod ním. Pranie poťahu zároveň podporuje životnosť matraca. Aj napriek tomu, že kvalitné detské matrace z prírodných materiálov odpudzujú baktérie a sú vzdušné, vždy je vhodné aspoň raz denne celú miestnosť poriadne vyvetrať. V čase, keď dieťa nie je prítomné, aby neprechladlo, pustite dovnútra čerstvý vzduch a dajte miestnosti a textíliám v nej dýchať. Postaráte sa potomkovi o zdravý spánok.

Zdravý spánok vašich detí ovplyvňuje aj kvalita matraca
5 (100%) 1 vote

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*