ACC 20 mg/ml perorálny roztok pre deti a dospelých sol por (fľ.skl.hnedá+striekačka) 1×200 ml

ACC 20 mg/ml perorálny roztok pre deti a dospelých sol por (fľ.skl.hnedá+striekačka) 1×200 ml
3.7 (73.75%) 16 votes

Liek obsahuje liečivo acetylcysteín. Acetylcysteín skvapalňuje hlien v dýchacích cestách a uľahčuje je... Čítať ďalej »



Popis produktu

Liek obsahuje liečivo acetylcysteín. Acetylcysteín skvapalňuje hlien v dýchacích cestách a uľahčuje jeho vykašliavanie pri ochoreniach dýchacích ciest, pri ktorých sa tvorí hustý, viskózny hlien. Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a dospievajúci nad 14 rokov: 10 ml 2-3x denne (400-600 mg acetylcysteínu denne). Deti a dospievajúci od 6 do 14 rokov: 10 ml 2x denne (400 mg acetylcysteínu denne). Deti od 2 do 5 rokov: 5 ml 2-3x denne (200-300 mg acetylcysteínu denne). Deti do 2 rokov: 2,5 ml 2-3x denne (100-150 mg acetylcysteínu denne). Spôsob použitia Liek sa užíva po jedle. Perorálny roztok sa môže podávať pomocou striekačky alebo odmerného pohárika, ktoré sú súčasťou balenia. Upozornenie Počas tehotenstva a v období dojčenia sa liek môže použiť iba po konzultácii s lekárom, ktorý posúdi pomer prospechu a rizika. U detí mladších ako 2 roky sa môže liek používať len pod lekárskym dozorom. Bez konzultácie s lekárom sa liek nemá užívať dlhšie ako 4-5 dní. Perorálne antibiotiká majú byť podávané oddelene od acetylcysteínu, s časovým odstupom najmenej 2 hodiny (neplatí to pre cefixim a loracarbef). Účinné látkyacetylcysteín

info_outline Viac info o produkte


Podobné produkty