Pridané: 12. decembra 2011 | Autor: admin

Prvé príznaky tehotenstva

Tehotenstvo predstavuje najkrajšie obdobie v živote mnohých žien. Každá žena je iná a preto sú aj prvé príznaky prebiehajúceho tehotenstva rozdielne. Začínajúce tehotenstvo môžu sprevádzať rôzne prejavy a žena by mala byť schopná ich rozpoznať a to hlavne preto, lebo prenatálna starostlivosť je dôležitá už v prvých týždňoch tehotenstva. Práve preto si teraz povieme niečo o prvých symptómoch, ktoré môžu byť znakom druhého stavu.

Meškajúca menštruácia

Práve meškajúca menštruácia býva prvým dôvodom, prečo začne sexuálne aktívna žena uvažovať o tom, že by mohla byť tehotná. Aj keď dôvody meškajúcej menštruácie môžu byť rôzne a niekedy aj zdravotne závažné, najčastejšie ním býva práve tehotenstvo.

Ranná nevoľnosť

Nutkanie na vracanie tesne po prebudení alebo ráno bývajú taktiež sprievodným znakom tehotenstva. Nevoľnosť sa dá potlačiť jedením suchých keksom a príjmom malých porcií potravy.

Stvrdnuté prsia

Aj keď môžu byť tvrdé prsia u niektorých žien normálnym prejavom prebiehajúceho menštruačného cyklu, môžu taktiež indikovať ranné štádia tehotenstva. Okrem toho v tomto prípade prsia aj svrbia a bývajú zväčšené.

Únava

Aj únava môže byť znakom tehotenstva a to hlavne ak sa u ženy objaví spolu s inými príznakmi. Takáto únava sa však dá odstrániť jednoduchým spánkom poobede.

Časté močenie

Mohlo by sa zdať, že časté nutkanie na močenie je znakom pokročilého tehotenstva, kedy veľký plod tlačí na močový mechúr. Časté močenie je však aj prejavom skorých fáz tehotenstva a najčastejšie sa zjavuje okolo šiesteho týždňa.

Pálenie záhy

Pálenie záhy sa v tehotenstve vyskytuje pod vplyvom progesterónu a keďže ten sa produkuje aj v jeho začiatkoch, môže byť pálenie záhy príznakom tehotenstva už v jeho skorých štádiách.

Bolesť hlavy

Bolesti hlavy taktiež patria k prvým prejavom tehotenstva a zvyčajne sa vyskytujú okolo šiesteho týždňa. Aj tento problém obyčajne vyrieši krátky spánok.

Všetky spomínané príznaky môžu pre ženu znamenať tehotenstvo. Rovnako však aj nemusia. Preto je potrebné, aby si žena s pretrvávajúci príznakmi spravila tehotenský test a následne vyhľadala lekára. Ak ide naozaj o tehotenstvo, netreba čakať a hľadať správnu prenatálnu starostlivosť. Takmer všetky spomínané príznaky obyčajne vymiznú do štvrtého mesiaca tehotenstva a mamička sa potom už môže sústrediť len na radosť, ktorú jej vyvíjajúce sa dieťatko prináša.

Prvé príznaky tehotenstva
4.7 (93.85%) 13 votes

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*