Pridané: 9. júna 2016 | Autor: admin

Náušnice pre vašu malú princeznú: áno, či nie?

Čakáte, že každú chvíľu porodíte, alebo už si domov nesiete vaše novonarodeniatko,  rozkošné dievčatko? Okrem stoviek nových vecí premýšľate i o tom, kde jej nechať prepichnúť ušká, a či sa na to vôbec podujmete? Čítate desiatky odborných kníh a článkov, po večeroch, skúmate internetové diskusie na stránkach pre matky, hľadáte to správne riešenie, pretože svojej roztomilej princeznej nechcete ublížiť? Veď bábätko je tak drobné a krehké a prepichnutie uší musí stopercentne šialene bolieť (vy si to samozrejme najskôr iba predstavujete, pretože vám uši prepichovali, keď ste bola ešte novonarodeniatko). Stále sa nemôžete a neviete rozhodnúť. Na jednej strane na vás tlačí rodina a zvyčajná tradícia, že dievčatko bez náušníc nie je dievčatkom, na druhej strane nechcete svojmu drobčekovi ublížiť.

PR_forkids.sk

Ak prídete k záveru, že vaša malá slečna sa bez náušníc nezaobíde, odporúčame vám nechať jej prepichnúť ušká medzi 3. a 6. mesiacom veku. Dieťatko má v tú dobu za sebou všetky dôležité očkovania, dokonca odborníci na čínsku medicínu a akupunktúru sa prikláňajú k názoru, že toto vekové rozmedzie je najvhodnejšie – energetické dráhy sa v citlivom lalôčiku dierke prispôsobia čo najskôr. Po šiestom mesiaci už nie je prepichovanie tak populárne, rodičia po uplynutí ideálnej doby nechávajú rozhodnutie ohľadom dierok na náušnice už na mladých slečnách. Len pozor, nepríjemné pocity spôsobené doktorovým zákrokom znášajú štvorročné dievčatká oveľa horšie než tie päťmesačné.

Pravdepodobne chcete vedieť, aké rizika hrozia pri prepichnutí ušiek? Je lepšie prepichnutie ihlou, alebo nastrelenie? Mamičky i odborníci sa skôr prikláňajú k nastreľovaniu: je to rýchle a efektívne. Ranka nekrváca a dierka väčšinou nehnisá ani neopúcha. Pokiaľ si vyberiete šperk zo zlata, máte vlastne vyhraté. Zlato (a tiež drahšia platina) je hypoalergénny kov, ktorý veľká väčšina ľudí znáša veľmi dobre. Rozhodne neodporúčame náušničky z plastu alebo dreva – síce môžu byť krásne a lacnejšie než zlaté náušnice, ale pár desiatok eur za menšiu bolesť a ušetrenia vašej princeznej pred budúcimi ťažkosťami za to stojí. Ak chcete ale ušetriť, zlou voľbou nemusí byť ani šperk z nerezovej ocele.

Ak netrpíte vy ani vaše drahá polovička alergiou na nejaký kov, skúste strieborné náušnice. Majú krásnu farbu a pôsobia jemne i decentne. Dajte ale pozor na prípadný obsah niklu, ideálne kúpte striebro s označením 925 (tzv. šterlingové striebro). Najlepším variantom je striebro potiahnuté ródiom, ktoré je tiež hypoalergénne a navyše zabraňuje oxidácii a sčerneniu striebra. Náušnice zo zlata sú zase nesmrteľnou klasikou – väčšina z nás mala práve prvé náušničky zo zlata žltej farby. Dnes doba pokročila a okrem tohto odtieňu si môžete vybrať i náušnice z bieleho alebo ružového zlata. To záleží už len na vašom vkuse. Existuje taktiež obrovské množstvo rôznych typov zapínania náušníc, ale najodporúčanejšia je asi detská brizúra. Strieborný či zlatý šperk dokáže výborne zabezpečiť a pripevniť, takže zabráni jeho vypadnutiu a následnému vdýchnutiu alebo zhltnutiu, ktorého sa každá mamička bojí. Na záver ešte dávajte pri výbere pozor na kamienky – vždy sa uistite, že je pevne a kvalitne osadený. Vyhnete sa tak stresujúcemu hľadaniu vypadnutého kamienka.

Tak teda neváhajte a vyberte si toho pravého pediatra, ORL špecialistu alebo chirurga, ktorý bezbolestne nastrelí náušničky vašej rozkošnej dcérke. Veď ženy tento typ šperku nosia už od dôb Mezopotámie.

 

 

Náušnice pre vašu malú princeznú: áno, či nie?
Rate this post

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*