Pridané: 27. marca 2015 | Autor: admin

Masívny buk a zdravotné matrace – ideálna kombinácia modernej spálne

Ak budete zariaďovať novú spálňu, či už rekonštruovať alebo to bude vaša prvá, potom si iste necháte záležať na výbere tú správnej postele a matrace. Tretinu života strávime spánkom práve v posteli, preto je na mieste nákup nepodceniť. Rozhodujete sa, akému materiálu dáte prednosť? Poďte sa spolu s nami pozrieť, aké možnosti v dnešnej dobe máte ?!

Obrovský prísun postelí z lacných, lepených materiálov

Rad obchodov, e-shopov a špecializovaných nábytkárskych predajní má vo svojom sortimente postele pochádzajúci zo sériovej výroby. Sériová výroba je síce ponúka z najrôznejších materiálov, ktorými sú prevažne drevotriesky, lisované suroviny a lamináty, ale nie sú z pohľadu zdravotnej stránky aj životnosti úplne ideálne. Je pravdou, že cena takýchto posteli je často na veľmi nízkej úrovni, čo nás ku kúpe láka, ale vzhľadom k tomu, že trvanlivosť týchto materiálov nie je práve dlhá, pretože v nich dobre nedržia skrutky a spojovacie prvky, môže sa vo finále nákup predražiť.

Nič sa nevyrovná masívu

Najkvalitnejším materiálom je, a dlho taky bude, masívne drevo, ktoré je prírodný a úplne zdravotne nezávadné. Už pri príchode do spálne ucítite vôňu dreva, ktoré vo vás vyvolá príjemné pocity. To sa u lepených materiálov povedať nedá, pretože chemické prímesi a škodliviny, ako sú formaldehydy, lepidlá, laky, a bohvie čo ešte, sa postupne uvoľňujú a nevoňajú zrovna vábne. Postele z masívu vám poskytnú to najlepšie pohodlie. Sú stabilné, pevné, vydržia vám po mnoho rokov v stále rovnakom stave a hodí sa do každého interiéru. Vynikajú úplnou dokonalosťou i prvotriednou kvalitou.

Na výrobu drevených postelí sa využívajú dreviny ako je smrek, dub, buk, borovica a ďalšie. Cenovo výhodný treba smrek a borovica, medzi najpevnejšie sa potom radí napríklad bukový masív. Práve ten je v súčasnej dobe veľmi obľúbený a moderný. Pre bukové drevo je charakteristická veľmi jemná textúra. Navyše ide akejkoľvek masívne drevo namoriť do požadovaného odtieňa. Buď ponecháte odtieň prírodný alebo zvolíte taký, ktorý sa vám bude hodiť do vášho interiéru.

 

Posteľ Hana z masívneho buku, cena: od 239,- €

Posteľ Hana z masívneho buku, cena: od 239,- €

 

 

Do masívnej postele kvalitný zdravotný matrac

Ak sa rozhodnete pre posteľ z masívu, pozornosť by ste mali venovať aj výberu matraca. Dnes sú k dostaniu najrôznejšie typy, z ktorých je zložité si vybrať. Ak máte radšej mäkšie povrch, môžu vám viac vyhovovať matrac penové. Tie môžete kúpiť z klasickej PUR peny, medzi modernejšie sa potom radí peny studenej a veľmi obľúbené sú matrace z pamäťovej peny. Často sú k dostaniu modely, ktoré sú kombináciou všetkých spomenutých pien alebo niektorých z nich. Stredne tvrdou a tvrdou tuhosť potom ponúka pružinové a taštičkové matrace alebo najluxusnejší matrac na trhu, ktorými sú latexové. Latexové matrace, aj tie pružinové, sú opäť kombinované aj s inými materiálmi pre zlepšenie vlastností, kvality a trvanlivosti.

 

Stredne tvrdý luxusný latexový matrac Xena, cena: od 280,- €

Stredne tvrdý luxusný latexový matrac Xena, cena: od 280,- €

 

Nákup priamo u výrobcu

Ako v prípade postelí, tak matracov, sa nákup vyplatí priamo u výrobcu. O jednom takom vieme! Jedná sa o spoločnosť Grossmann spol, s.r.o., ktorá sa špecializuje na výrobu zdravotných matracov, postelí z masívu, nábytku do spálne z masívu a iných produktov pre zdravý spánok. Prečo by ste mali nakupovať práve tu? Pozrite na stránky www.grossmann-matrace.sk, kde nájdete bohatú kvalitnú ponuku a veľmi príjemné ceny. Práve prijateľné ceny a vysoká kvalita sú obrovskou devízou tejto spoločnosti.

Sú vám schopní dodať drevená jednolôžka, manželské aj poschodové postele a zdravotné matrace rôznych rozmerov. Ako priami výrobcovia ponúkajú možnosť úprav na prianie, tiež výrobu doplnkov ako sú komody a nočné stolíky z masívu. Pri výrobe matracov na mieru atypických rozmerov si neúčtujú žiadne poplatky navyše. Presvedčte sa sami, že nákup u tohto výrobcu je trefou do čierneho.

 

Masívny buk a zdravotné matrace – ideálna kombinácia modernej spálne
Rate this post

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*