Pridané: 31. mája 2015 | Autor: admin

Detská izba podľa Feng Shui?

Zariaďovanie detskej izby patrí  medzi obľúbené aktivity rodičov. Ak zabudneme na výdavky, ktoré sú s touto činnosťou spojené, zariaďovanie detskej izby je celkom zábava a dospeláci sa pri nej môžu vyblázniť. Pri kombinovaní veselých farieb a detských motívov môžu naplno popustiť uzdu svojej fantázii. A vidieť ten úsmev, ktorý sa vyčarí dieťaťu na tvári pri pohľade na novú izbu, je na nezaplatenie.

 

Treba dodržiavať pravidlá

Aj keď je zariaďovanie detskej izby zábava, netreba túto úlohu podceniť. Kvalitný detský nábytok je samozrejmosťou, o tom nebudeme ani hovoriť. Reč bude o inom.  Každá detská izba by mala spĺňať aspoň základné pravidlá rozmiestnenia priestoru na funkčné zóny. Tieto zóny prispôsobujeme vždy veku dieťaťa. Pri veľmi malých deťoch stačí rozdeliť miestnosť na spaciu a na hraciu časť. Vo vyššom veku musíme vyhradiť priestor aj na učenie. Všetky tieto zásady môžeme navyše obohatiť o prvky z  tradičného čínskeho umenia Feng Shui.

poschodová posteľ

Čo je to vlastne to Feng Shui?

Ide o tradičné čínske umenie, ktoré hľadá rovnováhu života s okolitým prostredím. Je to učenie o tom, ako nasmerovať energiu a vyťažiť z toho maximum vo svoj prospech. Je to životná filozofia, ktorú je možné uplatniť vo všetkých aspektoch, ktoré zasahujú do nášho života.  Nie je to nič, čo by vám mohlo ublížiť a dodržiavať základné pravidlá Feng Shui je veľmi jednoduché. Tak prečo to nevyskúšať.

 

Kam s posteľou

Ak sa budeme držať pravidiel Feng Shui, posteľ v detskej izbe by sme mali umiestniť tak, aby nebola priamo pod oknom. Druhým pravidlom je smerovanie postele. Tu platí zásada, že by nohy dieťaťa spiaceho na posteli nemali smerovať kolmo na dvere.  Umiestnite preto radšej posteľ nie na protiľahlú stenu ale na bočnú, aby bola natočená uhlopriečne ku dverám.  Pod posteľou nechajte voľný priestor pre prúdenie vzduchu a pozitívnej energie.

 

zaclony-do-detskej-izby-4

 

Farebné kombinácie

Farby a farebné kombinácie sú dôležité nielen z pohľadu Feng Shui ale majú opodstatnenie aj z psychologického hľadiska. Našťastie si tieto teórie medzi sebou neodporujú.  Odporučiť vám môžeme napríklad žltú farbu, ktorá izbičku rozžiari alebo zelenú, ktorá je vo všeobecnosti pokojnou a ukludňujúcou farbou. Vyhnúť by ste sa mali studeným farbám ako je napríklad modrá. Čisto biela tiež nie je najvhodnejšia, pretože pôsobí príliš sterilne a neosobne. V kombinácii s inou farbou ale priestor zosvetlí a opticky zväčší. Inšpirácií na obľúbené farebné detské izby je na internete veľa, stačí zopár minút hľadania a nájdete si svoju preferovanú kombináciu.

 

Zapojte svoje deti

Ak už máte predstavu o detskej izbe akúkoľvek, je dobré sa pri plánovaní vždy poradiť s dieťaťom. Samozrejme nemusíte sa doslova riadiť jeho ideálmi ale je dobré ak má pocit, že si izbu zariadilo podľa svojich predstáv. Nechajte dieťa vybrať napríklad detské návliečky na posteľ. Nech si vyberie svojho obľúbeného rozprávkového hrdinu.

Detská izba podľa Feng Shui?
Rate this post

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*