Pridané: 31. mája 2015 | Autor: admin

3 dôvody, prečo si vybrať kvalitný matrac

Každý z nás si určite uvedomuje, že odpočinok je dôležitou súčasťou našich životov. Prísť domov a zrelaxovať znamená načerpať potrebnú silu do ďalšieho dňa. A práve kvalita spánku do veľkej mieri udáva spôsob, ako rýchlo a kvalitne si dokážeme odpočinúť.  A práve matrac je tým najdôležitejším faktorom, ktorý o tejto skutočnosti rozhoduje.  My si dnes povieme, ako a prečo vybrať správny matrac a kde nakúpiť zdravotné matrace lacno.


matrac-bio

 Aké druhy poznáme

Poznáme veľa druhov matracov, od penových, cez molitanové až po matrace z kokosových vlákien. Je v podstate jedno, aký druh materiálu si vyberiete, ak je kvalita dostatočná. Oveľa dôležitejšie sú znalosti výrobcu, ktoré používa pri ich výrobe. V dnešnej dobe sa totiž môže stať výrobcom ktokoľvek a preto sa môže ľahko stať, že si kúpite nekvalitný matrac z materiálu, ktorý je hodnotený ako najvhodnejší pre výrobu matracov.

 

Ako teda vyberať?

Odporučiť konkrétneho výrobcu či predajcu nie je jednoduché, pretože sa ich na našom trhu pohybuje veľmi veľa.  Stačí ale ak sa budete držať nasledujúcich zopár odporúčaní a určite si vyberiete kvalitný matrac presne podľa vašich potrieb:

  1. Označenie ako zdravotný – vyberajte si matrace, ktoré majú označenie “Zdravotný”. Tieto matrace sú často o trošku drahšie ale používajú materiály, ktoré zabezpečia vhodnú oporu vašej chrbtici a umožnia teľu zrelaxovať
  2. Vhodný poťahový materiál – Aj od poťahového materiálu veľmi záleží, aj napriek tomu, že sa na matrace navlieka plachta. V noci sa často potíme a je preto dôležité, aby bol poťah antibakteriálny. Ak je poťah zvliekateľný a možno ho prať v práčke, je to veľká výhoda.
  3. Odpovedajúci hmotnosti vášho teľa – kvalitné matrace majú určtené, pre aké váhové kategódie sú vhodné. Minimálne rozdelenie na “detské” a “pre dospelých” je nevyhnutnosťou.

akcia-matrace

Aká je cena

Je ťažké povedať, aká je priemerná cena kvalitného matracu, pretože sa niekedy predávajú tie isté matrace v rôznych cenách.  Často sa stretávame aj s rôznymi akciami typu  matrac 1+1 200 x 90 za 133€. Ak je na matrace akcia, dokážete ušetriť desiatky eur.

Cena do veľkej miery záleží aj od použité materiálu.

 

 

3 dôvody, prečo si vybrať kvalitný matrac
Rate this post

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*